SYSTEMY
Hale Standardowe - LEGO
Hale Indywidualne - PARTNER
System Renowacji - RENO
  Izolacja zamocowana pod konstrukcją dachu: system EUROTHANE QUATTRO
  Montaż nad dźwigarami:
porycie dachu z blachy trapezowej
  Montaż nad dźwigarami:
płyty faliste z cementu włóknistego
  Zamocowanie cienkich płyt za pomocą nagwintowanych śrub lub gwoździ
z podkładką ze sztucznego tworzywa
 
      KOMPONENTY
Płyty Warstwowe
Blachy Trapezowe
Materiały Izolacyjne
Świetliki
 
      USŁUGI
Projektowanie konstrukcji stalowych
Montaż konstrukcji stalowych
   
      CENNIK DETALICZNY
 
      RODO

SYSTEMY RENOWACJI RENO


Izolacja zamocowana pod konstrukcją dachu:
system EUROTHANE QUATTRO
 1. Dwuteownik
 2. Eurothane QUATTRO
 3. Podpora
 4. Zawieszka

Płyta termoizolacyjna QUATTRO ma szczególnie dużo zalet

Przede wszystkim jest szczelnie zamknięta na całej powierzchni, w tym również na bokach płyt. Dzięki temu jest odporna na szkody wywołane podczas transportu, montowania i ich składowania. Budynki przeznaczone na hodowlę, wszelkiego rodzaju przechowalnie żywności, są szczególnie narażone na ingerencję gryzoni, ptaków robactwa. Dlatego należy zastosować szczególnego rodzaju zabezpieczenia przed dostępem szkodników.

Ponieważ wybierają one miejsca pozbawione przeciągów, nie należy zostawiać otwartych wlotów między dachem a izolacją. Zastosowanie profilu w ksztalcie litery V umożliwia hermetyczne zamknięcie w miejscach połączeń izolacji, na końcach płyty i połączeniach ze ścianami. W budynkach, w których wprowadza się systemy wentylacji mechanicznej regulujący klimat pomieszczeń, zastosowanie profilu PROFISOL jest bardzo korzystne albowiem uniemożliwia on zasysanie powietrza przez złącza. Dwie sprężyste płytki w kształtowniku PROFISOL dociskają do płyty izolacyjnej i uniemożliwiają przenikanie pary wodnej.

 1. Ściana
 2. Ceownik PROFISOL
 3. Eurothane QUATTRO
 4. Drewniana listwa pomocnicza
Początek montażu
izolacji termicznej
Zakończenie montażu
izolacji termicznej
System ten składa się z dwóch części:
EUROTHANE QUATTRO oraz systemu mocowania PROFISOL. 
 • EUROTHANE QUATTRO
  QUATTRO jest specjalnym typem EUROTHANE AL. Tak, jak EUROTHANE jest zaopatrzona w aluminiową okładzinę koloru złotego po obu stronach płyty oraz dodatkowo na jej podłużnych bokach. Pianka poliuretanowa jest widoczna jedynie na dwóch poprzecznych bokach płyty izolacyjnej. Przy typie QUATTRO efektywna szerokość 1227 mm może zostać całkowicie wykorzystana. QUATTRO jest do nabycia w czterech grubościach: 30, 40, 50 i 60 mm.
 • EUROTHANE PROFISOL
  Kształtownik PROFISOL jest wykonany z tworzywa sztucznego PCV. Jego kolor jest zbliżony do koloru izolacji QUATTRO. Dwuteownik szerokostopowy PROFISOL jest zaopatrzony w dwie sprężyste płytki (1) (patrz przekrój) służące do doskonałego zaciśnięcia płyty izolacyjnej QUATTRO. Do połączeń ze ścianami oraz do wykończenia końców płyt izolacyjnych służy ceownik PROFISOL.
  • Kształtownik umożliwia:
   • szybkie i łatwe zamocowanie izolacji dachu,
   • wiatroszczelne zamknięcie złączy,
   • higieniczne i dekoracyjne wykończenie złączy
PROFIL H
PROFIL U
 

Zawieszka PROFISOL jest aluminiowo cynkowa.
Zawieszka ta zostaje zamocowana do podpory za pomocą nierdzewnych stalowych gwoździ mocujących (1). Maksymalna odległość pomiędzy dźwigarami zależy od grubości użytych płyt i wierzchniego obciążenia. Przy grubości płyty wynoszącej 30mm maksymalna odległość pomiędzy dźwigarami wynosi 1350mm.

Zawieszka służy do:

 • umocowania kształtownika do dźwigarów (min. 1 na dżwigar) (2)
 • zachowania szczeliny wentylacyjnej pomiędzy izolacją a dźwigarami.

Standardowa wysokość zawieszki wynosi 70 mm, co pozwala na zachowanie szczeliny wentylecyjnej o wysokości 2 do 3 cm. Przy pewnych konstrukcjach dźwigary znajdują się wyżej niż szkielet dachu. Z tego powodu uzyskanie ciągłego sufitu izolacyjnego jest bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe. W tych przypadkach stosuje się zawieszki o wysokości 200mm: w ten sposób możliwe jest w przeważającej ilości przypadków przeprowadzenie izolacji pod szkieletem dachu w sposób ciągły.